Η “λύκοι” πέρασαν από την έδρα των Νάγκετς

0 views

Οι Τίμπεργουλβς πέρασαν από την έδρα των Νάγκετς με 106-99, έχοντας αρκετές λύσεις από την άμυνα τους και τον Έντουαρντς σε εξαιρετική μέρα, με τον αστέρα της Μινεσότα να σκοράρει 43 πόντους.

Σε έναν αγώνα που έδειχναν πως έχουν τον έλεγχο, οι Νάγκετς δέχτηκαν το break από τους Μινεσότα Τίμπεργουλβς μέσα στην έδρα τους. Η πρώτη περίοδος κυλούσε ομαλά για τους γηπεδούχους, μέχρι ο Άντονι Έντουαρντς να αναλάβει δράση. Ο ηγέτης των “λύκων” κρατούσε την ομάδα συνεχώς κοντά στο σκορ, κλείνοντας το ημίχρονο -4 και το 44-40 υπέρ της ομάδας του Νικόλα Γιόκιτς.

Όλα αυτά μέχρι εκεί, καθώς η συνέχεια ήταν ανατρεπτική. Το “μυρμήγκι” οδήγησε την ομάδα του στην νίκη κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση, πετυχαίνοντας 43 πόντους, με τον Καρλ Άντονι Τάουνς να έχει άλλους 20 για φτάσουν οι Τίμπεργουλβς στην νίκη με 106-99. Για τους Νάγκετς ξεχώρισε ο Γιόκιτς με 32 πόντους, έχοντας 8 ριμπάουντ και 9 ασίστ φτιάχνοντας μια ανάσα από το triple-double.//ΓΡ.