Η Κάλιαρι έχασε την ευκαιρία να κλειδώσει την παραμονή της

0 views

Η Κάλιαρι μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση με σκοπό να πάρει την νίκη και να βάλει τις βάσεις παραμονής στην Serie A. Άνοιξε το σκορ με τον Μίνα στο 26ο λεπτό, με τον Κολομβιανό να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Κάλιαρι. Η συνέχεια δεν ήταν αντίστοιχη, καθώς λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Γκαϊτάνο δέχθηκε κόκκινη κάρτα, αφήνοντας για το υπόλοιπο της αναμέτρησης με 10 την ομάδα του.

Αυτό το εκμεταλλεύτηκε η Λέτσε που στο δεύτερο μέρος πίεσε ψηλά, αναγκάζοντας τους γηπεδούχους να πέσουν σε πολλά λάθη. Οι αλλαγές του Κλαούντιο Ρανιέρι δεν είχαν ιδιαίτερο αποτέλεσμα, με την ομάδα του να παραμείνει στα καρέ της. Αυτό το πλήρωσε στο 84ο λεπτό με τον Κρίστοβιτς ο οποίος ισοφάρισε για την Λέτσε, με το 1-1 να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Η Κάλιαρι δίνει παράταση στην παραμονή της για μια ακόμα αγωνιστική περιμένοντας τα αποτελέσματα των ομάδων που βρίσκονται στην ζώνη του υποβιβασμού.