Τόκιο: Το αγωνιστικό πρόγραμμα της Υδατοσφαίρισης – Πότε παίζει η Ελλάδα

by admin
1 views

Όλοι οι αγώνες του τουρνουά Υδατοσφαίρισης στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα, τόσο της Ελλάδας, όσο και των υπόλοιπων χωρών για το τουρνουά Υδατοσφαίρισης στο Τόκιο.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/7

08:00 Ιαπωνία-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος)

09:30 Καναδάς-Αυστραλία (Α΄ όμιλος)

12:10 Νότια Αφρική-Ισπανία (Α΄ όμιλος)

13:50 Κίνα-Ρωσία (Β΄ όμιλος)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 26/7

08:00 ΗΠΑ-Κίνα (Β΄ όμιλος)

09:30 Ρωσία-Ουγγαρία (Β΄ όμιλος)

12:20 Αυστραλία-Ολλανδία (Α΄ όμιλος)

13:50 Ισπανία-Καναδάς (Α΄ όμιλος)

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 28/7

08:00 Ουγγαρία-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος)

09:30 Καναδάς-Νότια Αφρική (Α΄ όμιλος)

12:20 Κίνα-Ιαπωνία (Β΄ όμιλος)

13:50 Ολλανδία-Ισπανία (Α΄ όμιλος)

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30/7

08:00 Νότια Αφρική-Ολλανδία (Α΄ όμιλος)

09:30 ΗΠΑ-Ρωσία (Β΄ όμιλος)

12:20 Ιαπωνία-Ουγγαρία (Β΄ όμιλος)

13:50 Ισπανία-Αυστραλία (Α΄ όμιλος)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/8

08:00 Ουγγαρία-Κίνα (Β΄ όμιλος)

09:30 Ολλανδία-Καναδάς (Α΄ όμιλος)

12:20 Ρωσία-Ιαπωνία (Β΄ όμιλος)

13:50 Αυστραλία-Νότια Αφρική (Α΄ όμιλος)

 

ΤΡΙΤΗ 3/8

08:00 Προημιτελικός

09:30 Προημιτελικός

12:20 Προημιτελικός

13:50 Προημιτελικός

 

ΠΕΜΠΤΗ 5/8

08:00 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 5-8)

09:30 Ημιτελικός

12:20 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 5-8)

13:50 Ημιτελικός

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 7/8

03:30 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 7-8)

05:00 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 5-6)

07:40 «Μικρός» τελικός

10:30 Τελικός

 

 

ΑΝΔΡΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/7

04:00 Νότια Αφρική-Ιταλία (Α΄ όμιλος)

05:30 Ουγγαρία-Ελλάδα (Α΄ όμιλος)

08:00 ΗΠΑ-Ιαπωνία (Α΄ όμιλος)

09:30 Αυστραλία-Μαυροβούνιο (Β΄ όμιλος)

12:20 Σερβία-Ισπανία (Β΄ όμιλος)

13:50 Κροατία-Καζακστάν (Β΄ όμιλος)

 

ΤΡΙΤΗ 27/7

04:00 Νότια Αφρική-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος)

05:30 Μαυροβούνιο-Ισπανία (Β΄ όμιλος)

08:00 Καζακστάν-Σερβία (Β΄ όμιλος)

09:30 Ιταλία-Ελλάδα (Α΄ όμιλος)

12:20 Ιαπωνία-Ουγγαρία (Α΄ όμιλος)

13:50 Αυστραλία-Κροατία (Β΄ όμιλος)

 

ΠΕΜΠΤΗ 29/7

04:00 Ουγγαρία-Νότια Αφρική (Α΄ όμιλος)

05:30 Ισπανία-Καζακστάν (Β΄ όμιλος)

08:00 ΗΠΑ-Ιταλία (Α΄ όμιλος)

09:30 Κροατία-Μαυροβούνιο (Β΄ όμιλος)

12:20 Ελλάδα-Ιαπωνία (Α΄ όμιλος)

13:50 Σερβία-Αυστραλία (Β΄ όμιλος)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 31/7

04:00 Μαυροβούνιο-Καζακστάν (Β΄ όμιλος)

05:30 Αυστραλία-Ισπανία (Β΄ όμιλος)

08:00 ΗΠΑ-Ουγγαρία (Α΄ όμιλος)

09:30 Κροατία-Σερβία (Β΄ όμιλος)

12:20 Ιταλία-Ιαπωνία (Α΄ όμιλος)

13:50 Νότια Αφρική-Ελλάδα (Α΄ όμιλος)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 2/8

04:00 Ουγγαρία-Ιταλία (Α΄ όμιλος)

05:30 Ελλάδα-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος)

08:00 Σερβία-Μαυροβούνιο (Β΄ όμιλος)

09:30 Ισπανία-Κροατία (Β΄ όμιλος)

12:20 Ιαπωνία-Νότια Αφρική (Α΄ όμιλος)

13:50 Αυστραλία-Καζακστάν (Β΄ όμιλος)

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 4/8

08:00 Προημιτελικός

09:30 Προημιτελικός

12:20 Προημιτελικός

13:50 Προημιτελικός

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6/8

08:00 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 5-8)

09:30 Ημιτελικός

12:20 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 5-8)

13:50 Ημιτελικός

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 8/8

03:30 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 7-8)

05:00 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 5-6)

07:40 «Μικρός» τελικός

10:30 Τελικός

Πηγή: SPORTS.ERT.GR

Επιμέλεια: Χρήστος Τζώλος

Περισσότερα Εδώ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο