Πέρασε στον… extra χρόνο!

12 views

Ο Ολυμπιακός 3-2 στην Αταλάντη

Χρειάστηκαν τα 30 λεπτά της παράτασης για να κάμψει την σθεναρή αντίσταση της Αταλάντης ο Ολυμπιακός και να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι ερυθρόλευκοι, νίκησαν με 3-2 εκτός έδρας την μαχητική Αταλάντη και πέρασαν στην επόμενη φάση του θεσμού, εκεί που με πλεονέκτημα έδρας θα αντιμετωπίσουν την Καλαμαριά.

Ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που στο 10΄ άνοιξε το σκορ με γκολ του Φίλιππου Σκοπελίτη, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με γκολ του Χαϊκάλη στο 13΄ της αναμέτρησης.

Λίγο αργότερα όμως ο κορυφαίος των ερυθρολεύκων Κουτσιανικούλης πέτυχε το 1-2 (18) κι έβαλε και πάλι μπροστά τον Ολυμπιακό.

Μάλιστα ο ίδιος παίκτης στο 30΄ σημάδεψε το δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων, που με τον τρόπο αυτό έμειναν «ζωντανοί» στο παιχνίδι…

Έτσι στο 53΄ λεπτό ισοφάρισαν με τον Μαλλισόβα που πέτυχε το γκολ με προβολή, μετά από σέντρα του Χαϊκάλη.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, εκεί που μίλησε ο Ράντι, που δύο λεπτά πριν το τέλος πέτυχε το χρυσό γκολ της πρόκρισης!

Ο Κουτσιανικούλης σέντραρε και ο Ράντι πέτυχε το γκολ…

ΑΤΑΛΑΝΤΗ: Καπετάνος, Μακρόπουλος, Πάππος (108’ Ντζιος), Λυτάκης, Τσακανίκας, Αντωνόπουλος, Λαμπρόπουλος (56’ Τζιβελέκης), Μαλισσόβας (58’ Σακκάς), Δήμος (46’ Σίδερης), Αντωνίου, Χαϊκάλης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Μακρυωνίτης, Γραικός, Μπουτζίκος, Φαζός, Βοσνακίδης, Τσιάρας (98’ Ρόκας), Στεφάνοβιτς (90’ Τζέφερσον), Σκοπελίτης (58’ Λάσκαρης), Κουτσιανικούλης, Ράντι, Τσίτας

The post Πέρασε στον… extra χρόνο! appeared first on SPORT FM 89,5.