Πάλεψε στο τέλος, αλλά έχασε με 76-66 στη Μαδρίτη από τη Ρεάλ ο Παναθηναϊκός

1 views

Το απογοητευτικό πρώτο ημίχρονο δεν επέτρεψε στον Παναθηναϊκό, που… μεταμορφώθηκε αμυντικά στην επανάληψη, την υπέρβαση στη Μαδρίτη, όπου υπέστη τη 14η ήττα του σε 21 αγώνες και παρέμεινε στη 16η θέση της Euroleague. Οι «πράσινοι» ηττήθηκαν 76-66 από τη Ρεάλ, για την 22η αγωνιστική, με τους Ισπανούς να επιστρέφουν στα θετικά αποτελέσματα και με ρεκόρ 14-8 να «πατούν» τετράδα.

Τα δεκάλεπτα: 25-12, 49-27, 64-50, 76-66

Η ομάδα του Κάτας με …ηρωϊκή αντεπίθεση και χωρίς τους Παπαγιάννη, Παπαπέτρου, κατάφερε στην 4η περίοδο να μειώσει ακόμη και στους -5 πόντους, πέντε περίπου λεπτά πριν το φινάλε, (61-66), όμως έκτοτε δεν μπόρεσε να περιορίσει επιθετικά τη Ρεάλ και σε συνδυασμό με κάποια διαιτητικά λάθη και μερικές βιαστικές επιλογές στην επίθεση δεν μπόρεσε να πλησιάσει κι άλλο και να διεκδικήσει ακόμη και τη νίκη μέσα στην έδρα της πανίσχυρης Ρεάλ Μαδρίτης.

ΠΗΓΗ: SPORTS.ERT.GR
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI