Με Βόλφσμπουργκ ή Ντέσνα κληρώθηκε η ΑΕΚ αν περάσει την Σεντ Γκάλεν

by admin
1 views

Ολοκληρώθηκε στη Νιόν της Ελβετίας η κλήρωση των play off του Europa League, όπου η μοναδική πια, μετά τους αποκλεισμούς των Άρη και ΟΦΗ, εκπρόσωπος της χώρας μας, ΑΕΚ, κληρώθηκε με τον νικητή του ζευγαριού Βόλφσμπουργκ-Ντέσνα, εφόσον φυσικά καταφέρει την ερχόμενη Πέμπτη 24/9 να αποκλείσει μέσα στην έδρα της σε μονό αγώνα την ελβετική Σεντ Γκάλεν.
Ασφαλώς δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή κλήρωση για την ομάδα του Καρέρα, καθώς κατά πάσα πιθανότητα θα κοντραριστεί με την ισχυρή Βόλφσμπουργκ από τη Γερμανία, που είναι το λογικό φαβορί στην αναμέτρηση με την ουκρανική Ντέσνα.
Οι αγώνες στα play off θυμίζουμε ότι είναι διπλοί.

Τα ζευγάρια των πλέι-οφ του Europa League (1/10), όπως προέκυψαν από την κλήρωση που έγινε σήμερα στη Νιόν:

Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)-KF Τίρανα (Αλβανία)
Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Φλοριάνα (Μάλτα) / Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)
Τζουργκάρντεν (Σουηδία) / Κλουζ (Ρουμανία)-Κουόπιο (Φινλανδία) / Σούντουβα (Λιθουανία)
Αραράτ Αρμένια (Αρμενία) / Τσέλιε (Σλοβενία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)
Σαράγεβο (Βοσνία) / Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Ρίγα (Λετονία) / Σέλτικ (Σκωτία)
Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) / Ντρίτα (Κόσοβο)-Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)
Σερίφ Τιρασπόλ (Μολδαβία) / Ντάνταλκ (Ιρλανδία)-Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε) / Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)
Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) / Μαδέργουελ (Σκωτία)-Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) / Σοντερίσκε (Σουηδία)
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) / Αλάνιασπορ (Τουρκία)-Μούρα (Σλοβενία) / Αϊντχόφεν (Ολλανδία)
Σαντ Γκάλεν (Ελβετία) / ΑΕΚ-Βόλφσμπουργκ (Γερμανία) / Ντέσνα Τσερνίχιβ (Ουκρανία)
Βασιλεία (Ελβετία) / Ανόρθωση (Κύπρος)-ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) / Β36 (Νησιά Φαρόε)
Σπόρτινγκ Λ. (Πορτογαλία) / Αμπερντίν (Σκωτία)-ΛΑΣΚ (Αυστρία) / Ντουναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία)
Σαρλερουά (Βέλγιο) / Παρτιζάν (Σερβία)-Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) / Λεχ Πόζναν (Πολωνία)
Μπεσίκτας (Τουρκία) / Ρίο Άβε (Πορτογαλία)-Μίλαν (Ιταλία) / Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)
Κοπεγχάγη (Δανία) / Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία)-Ριέκα (Κροατία) / Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)
Μάλμε (Σουηδία) / Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Γρανάδα (Ισπανία) / Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία)
Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) / Τότεναμ (Αγγλία)-Ροστόφ (Ρωσία) / Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)
Στεάουα (Ρουμανία) / Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)-ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) / Ζρίνσκι (Βοσνία)
Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο) / Βοϊβοντίνα (Σερβία)-Φέχερβναρ (Ουγγαρία) / Ρεμς (Γαλλία)
Βίλεμ (Ολλανδία) / Ρέιντζερς (Σκωτία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) / Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

ΠΗΓΗ: SPORTS.ERT.GR

Περισσότερα Εδώ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο