Κατέθεσε… ψυχή και νίκησε ο Παναθηναϊκός στο Μιλάνο την Αρμάνι

2 views

Επέστρεψε στις νίκες και στις καλές εμφανίσεις ο Παναθηναϊκός στην Ευρωλίγκα, όπου για την 12η αγωνιστική της διοργάνωσης πέρασε νικηφόρα από το Μιλάνο κερδίζοντας την Αρμάνι με 80-77. Ο Παναθηναϊκός ανέβασε ταχύτητα στην επίθεση από την τρίτη περίοδο και με την άμυνα να μπαίνει στην εξίσωση στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε στο Μιλάνο το δεύτερο εφετινό «διπλό» του. Οι «πράσινοι» βελτιώσαν σε 4-7 το ρεκόρ τους και στέρησαν την ευκαιρία από τους Ιταλούς να περάσουν την… πόρτα της τετράδας (6-4).

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 42-30, 60-54, 77-80