Το Φεστιβαλάκι Θεατρικής Παραγωγής 2024 διοργανώνεται για μια ακόμα χρονιά στο Ναύπλιο από τις φοιτήτριες και τους φοιτητές του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών της Σχολής Καλών Τεχνών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου.
Οι πέντε θεατρικές ομάδες θα παρουσιάσουν τις παραστάσεις τους από τις 27 Μαΐου έως τις 5 Ιουνίου 2024. Οι παραστάσεις αυτές συνδυάζουν τις γνώσεις που αποκόμισαν οι φοιτήτριες και οι φοιτητές από την τετραετή φοίτησή τους στο Τμήμα Θεατρικών Σπουδών και στοχεύουν να επικοινωνήσουν τις καλλιτεχνικές τους ανησυχίες με ένα ευρύτερο κοινό.
Η είσοδος είναι ελεύθερη και προτείνεται η προκράτηση θέσεων. Το Φεστιβαλάκι Θεατρικής Παραγωγής 2024 οργανώνεται, όπως κάθε χρονιά, στο πλαίσιο του μαθήματος «Θεατρική Παραγωγή», το οποίο διδάσκεται αποκλειστικά στο Τμήμα Θεατρικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου από την Άννα Τσίχλη. Την τεχνική υποστήριξη έχει αναλάβει ο Λάμπρος Σκουφούλας.
Το Φεστιβαλάκι Θεατρικής Παραγωγής 2024 πραγματοποιείται με την υποστήριξη του Κέντρου Ελληνικών Σπουδών Ελλάδος του Πανεπιστημίου Harvard.
Ολόκληρο το πρόγραμμα:
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος