Με ικανοποιητικούς ρυθμούς εξελίσσονται οι παρεμβάσεις βελτίωσης και ανάδειξης του χώρου της Δημοτικής Αγοράς που ήδη έχει ξεκινήσει μέσω δύο εργολαβιών η Δημοτική Αρχή Καρδίτσας. Οι παρεμβάσεις γίνονται και από το έργο ανάπλασης του Ανοικτού Εμπορικού Κέντρου αλλά και από την εργολαβία κατασκευής και αποκατάστασης πεζοδρομίων.
Να σημειωθεί ότι περιμετρικά της Δημοτικής αγοράς και ιδιαίτερα μπροστά στην εκκλησία του Αγίου Γεωργίου, οι παρεμβάσεις είναι συνολικές με σχεδόν πλήρη αποξήλωση της υπάρχουσας κατασκευής.
Τα σημεία όπου εκτελούνται τα έργα επισκέφτηκε ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Βασίλης Τσιάκος συνοδευόμενος από τον αρμόδιο αντιδήμαρχο κ. Π. Σβερώνη. Ο δήμαρχος ενημερώθηκε από τον εργολάβο για την πορεία των παρεμβάσεων. Από την πλευρά του ζήτησε να επιταχυνθούν όσο γίνεται οι εργασίες ώστε ο χώρος να αποδοθεί το συντομότερο δυνατόν και πάλι προς χρήση στους δημότες.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος