Βαριά ήττα στα Μέγαρα για τον Πανιώνιο, πέρασε από τον Εύοσμο ο Ηρακλής

by admin
3 views

 

Σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή της Elite League βρίσκεται η Νεανική Εστία Μεγαρίδος, καθώς επικράτησε με διαφορά 23 πόντων του πρωτοπόρου Πανιωνίου, την ώρα που ο Ηρακλής έφθασε τις πέντε συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής:

Σάββατο 24 Φεβρουαρίου

Ερμής Σχηματαρίου-Ψυχικό 70-63

Μεγαρίδα-Πανιώνιος 76-53

Αίας Ευόσμου-Ηρακλής 71-89

Πανερυθραϊκός-Αμύντας 87-79

Παπάγου-Δόξα Λευκάδας 70-67

Κόροιβος Αμαλιάδας-Μύκονος 85-81

Χαρίλαος Τρικούπης-Έσπερος Λαμίας 83-80

Κυριακή 25 Φεβρουαρίου

15:00 Μίλων-Ελευθερούπολη-Δείτε εδώ το παιχνίδι

Δείτε εδώ τη βαθμολογία

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ερμής Σχηματαρίου-Ψυχικό 70-63

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Ταρενίδης-Γερακίνης (Μπλέτσας)

Δεκάλεπτα: 15-19, 31-41, 49-53, 70-63

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Μπράιαντ 17 (2) Γράβας 8, Ιωάννου 3 (1), Κωστόπουλος 10 (2), Μπολάτογλου, Αγγελή, Μαργέλης 2, Ζορμπάς 2, Ουγκοτσούκου 1, Γερομιχαλός 21 (4), Μητσιμπόνας 6 (2).

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Παπανικολάου 2, Μπερκ 11, Τοπάλι 5 (1), Ρος 15 (3), Διαμαντάκος 13, Οικονομόπουλος 5 (1), Αθανασούλας 5 (1), Μπαλός 7, Αναγνωστόπουλος.

Αίας Ευόσμου-Ηρακλής 71-89

Διαιτητές: Τζιοπάνος-Λουλουδιάδης-Βασιλόπουλος (Λαζαρίδης)

Δεκάλεπτα: 18-21, 36-50, 51-79, 71-89

Αίας Ευόσμου (Μπούτσκος): Βίκτορ 8, Ρουστέμης, Κωνσταντινίδης 4 (1), Παπαδόπουλος 3, Ναούμης 26 (8), Πετράκης 3 (1), Πετανίδης 14, Ρούμπας, Γαρέζος 6 (2), Μαλέλης 7 (1).

Ηρακλής (Κακιούσης): Παπαρέγκας 14 (3), Σοκ 4, Αλτίνης 2, Πουλιανίτης 7 (1), Πράπας 7 (1), Ταχυρίδης 6, Μαλέσεβιτς 13 (1), Σπρίντζιος 3, Κάρι 10 (2), Κώττας 6, Σαρικόπουλος, Μαστρογιαννόπουλος 17 (3).

ΝΕ Μεγαρίδος-Πανιώνιος 76-53

Διαιτητές: Τσαρούχα-Ζακεστίδης-Καλογριάς (Διμπινούδης)

Δεκάλεπτα: 19-15, 38-31, 55-43, 76-53

Νεανική Εστία Μεγαρίδας (Μάνταλος): Μπράντφορντ 13, Μαλούκος, Γκάτζιας 19 (3), Ζαραϊδώνης 5 (1), Τσόχλας 3 (1), Κοκορέλης 1, Καλλινικίδης, Αρνόκουρος 13, Γερομιχαλός 21 (3).

Πανιώνιος (Λυκογιάννης): Σκάνδαλος, Μιλεντίγεβιτς 6 (2), Παπαδιονυσίου 4, Αντωνάκης, Χάρις 3, Κακλαμανάκης 12, Βουγιούκας, Βεργίνης 15 (3), Ντέιβις 7, Γκίκας 6.

Παπάγου-Δόξα Λευκάδας 70-67

Διαιτητές: Χριστινάκης-Μαλαμάς-Αγγελής (Μωϋσιάδης)

Δεκάλεπτα: 17-21, 37-30, 60-50, 70-67

Παπάγου (Καρακώστας): Γκρίφιν 4 (1), Καρακώστας 10, Κυριλής 2, Σταματίου 5, Κόης 22 (3), Γουίλιαμς 9, Τζουγκαράκης 2, Σανδραμάνης 12 (1), Γάργαλης 4 (1).

Δόξα Λευκάδας (Καλαμπάκος): Ντόναλντσον 13 (2), Ερμείδης 10, Ναούμης 3 (1), Σαχπατζίδης 13 (1), Σκουλίδας 21 (5), Ευσταθιάδης, Βουλγαρόπουλος 4, Τζόρτζεβιτς 3 (1), Μερμίγκης.

Πανερυθραϊκός-Αμύντας 87-79

Διαιτητές: Στρέμπας-Θεονάς-Ναστούλης (Παλάτος)

Δεκάλεπτα: 32-19, 57-37, 75-63, 87-79

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Τσρνιτς 15 (4), Νικολαΐδης 6 (1), Καλλιανιώτης, Παπαδημητρίου 7 (1), Κουφόπουλος 13 (1), Τσουργιάννης 4, Μπρούερ 18 (1), Σαμοντούροβ 8, Κουρουπάκης 4, Αθηναίου 12 (2).

Αμύντας (Ζούπας): Καμπούρης, Μπιλάλης 11 (3), Σιούντρης 7 (1), Γκρέκας 2, Βαρδιάνος, Κορκόντζελος, Πίτερσον 15 (2), Γκάτζο, Μπέλη 4, Γουίλσον 24 (1), Μπολδόγλου, Δόξας 16.

Κόροιβος Αμαλιάδας-Μύκονος 85-81

Διαιτητές: Μαρτινάκος-Μαγκλογιάννης-Σιδέρης (Δημόπουλος)

Δεκάλεπτα: 18-23, 39-39, 61-55, 85-81

Κόροιβος Αμαλιάδας (Λιόγας): Καξχάουζεν 13 (1), Νοέας 3 (1), Ναυπλιώτης 2, Γεωργαλάς 6, Καρράς 13, Αλεξάντερ 17 (2), Δερμιτζάκης 2, Καλαϊτζάκης 19 (2), Πόζογλου 7, Καραγεωργίου 3 (1).

Μύκονος (Σκαραφίγκας): Πένο 11 (1), Καψαλός 6 (2), Καμάρας 27 (3), Σπυρόπουλος 2, Σταυρακούκας 10, Βοϊτσιεχόβσκι 6 (1), Ευστρατίου 19.

Χαρίλαος Τρικούπης-Έσπερος Λαμίας 83-80

Διαιτητές: Μαρινάκης-Καρπάνος-Τεφτίκης Σωτ. (Πίγκας)

Δεκάλεπτα: 18-22, 46-38, 58-55, 83-80

Χαρίλαος Τρικούπης (Μούτσιος): Χένρι 12, Γκλάσπερ 30 (2), Αρφαράς, Αγγελόπουλος, Σιδηροηλίας 7 (1), Σάμαρτζιτς 13, Σταματογιάννης 8 (1), Νάνος 3, Ζαρκαδούλας 10 (2).

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Φύτρος, Προίσκος 2, Νικολαΐδης, Λιάπης 8 (1), Μανοΐλοβιτς 18 (1), Αλεξιάδης 10 (2), Τζόρτζεβιτς 14 (3), Λεγκίκας 19 (2), Παπαντωνίου 2, Ξύδης 5 (1), Ιωάννου 2.

Επόμενη αγωνιστική (24η)

Σάββατο 2 Μαρτίου

16:00 Ψυχικό-Μίλων

16:30 Έσπερος Λαμίας-Αίας Ευόσμου

16:30 Αμύντας-Ερμής Σχηματαρίου

17:00 Δόξα Λευκάδας-Μεγαρίδα

17:00 Μύκονος-Παπάγου

17:00 Ηρακλής-Κόροιβος Αμαλιάδας

17:00 Ελευθερούπολη-Χαρίλαος Τρικούπης

20:00 Πανιώνιος-Πανερυθραϊκός

Περισσότερα Εδώ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ