Βαριά ήττα γνώρισε ο Παναθηναϊκός στη Γαλλία από τη Βιλερμπάν 97-73

5 views

Πολύ κακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Παναθηναϊκός στη Γαλλία απέναντι στη Βιλερμπάν σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 3η αγωνιστική της Euroleague και ηττήθηκε με 97-73

Οι παίχτες του Βόβορα ήταν ανταγωνιστικοί μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο όπου ακολουθούσαν τον ρυθμό των γηπεδούχων και βρίσκονταν κοντά στο σκορ (δεκάλεπτο 20-17). Στη συνέχεια η Βιλερμπάν ανέβασε στροφές στην απόδοση της οι «πράσινοι» δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 16’ με 38-24 για να ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος με τους Γάλλους να προηγούνται με 44-30.

Ο Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση ούτε στο δεύτερο ημίχρονο και η Βιλερμπάν άνοιγε συνεχώς τη ψαλίδα στο σκορ καθώς προηγήθηκε με 61-37 στο 27’ και το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 68-51.

Ίδια γεύση και στη τέταρτη περίοδο με τους γηπεδούχους να κάνουν ότι θέλουν και να φτάνουν εύκολα στη νίκη με 97-73.

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 44-30, 68-51, 97-73