Έσωσε την παρτίδα στο 90 η Τορίνο

6 views

Με το VAR να της ακυρώνει δύο τέρματα, η Τορίνο που ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι έμεινε πίσω σκορ από την Έμπολι, όμως ο Λούκιτς στην εκπνοή σκόραρε και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Τορίνο και Έμπολί ήρθαν ισόπαλες 1-1 σε ένα παιχνίδι με τρία ακυρωμένα τέρματα. Οι “γηπεδούχοι” ξεκίνησαν πιο δυνατά, όμως στην πορεία οι “ατζούρι” ανέβασαν ρυθμούς, πέρασαν μπροστά στο σκορ, αλλά δεν άντεξαν και ισοφαρίστηκαν στο 90′.

Ο αγώνας:

Η Τορίνο ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι, απειλώντας από το πρώτο κιόλας λεπτό, με σουτ του Άινα, που μπλόκαρε ο Βικάριο. Ο Σανάμπρια μετά από αντικανονικό μαρκάρισμα αντίκρυσε απευθείας κόκκινη κάρτα, με το VAR να επανεξετάζει και τον ρέφερι να ανακαλεί και να δείχνει κίτρινη στον 24χρονο. Στο 21ο λεπτό, η Τορίνο γίνεται και πάλι απειλητική, αυτή τη φορά με τον Βλάσιτς, του οποίου το σουτ κατέληξε στην αγκαλιά του Γκουλιέλμο Βικάριο, ενώ τρία λεπτά αργότερα, η κεφαλιά του Kροάτη, σταμάτησε στο δοκάρι. Λίγα λεπτά αργότερα, οι “γηπεδούχοι” βρήκαν δίχτυα με την κεφαλιά του Μιράντσουκ, όμως το τέρμα ακυρώθηκε καθώς ο Ρώσος ήταν εκτεθειμένος, μετά από εξέταση του VAR. Λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου μέρους, η Τορίνο σκόραρε ξανά με τον Καλάμπρια, όμως και αυτό το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Η Έμπολι ξεκίνησε ιδανικά το δεύτερο μέρος, μόλις στο 49ο λεπτό, ο Ντέστρο σκόραρε ένα εκπληκτικό τέρμα με ψαλιδάκι, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του και βάζοντάς τη σε θέση οδηγού από νωρίς. Η Τορίνο απάντησε άμεσα με τον Άινα, όμως η μπάλα κατέληξε άουτ. Ο Ιταλός βρήκε και πάλι δίχτυα, όμως ήταν εκτεθειμένος με αποτέλεσμα να μην μετρήσει το γκολ. Η Τορίνο στη συνέχεια, έψαξε να βρει το γκολ που θα έφερνε το παιχνίδι στα ίσα, πιέζοντας και λίγο πριν τη λήξη ισοφάρισαν με τέρμα του Λούκιτς. Ο Σέρβος, με ένα απίστευτο τέρμα έσωσε την παρτίδα για την ομάδα του στο 90′.

Κίτρινες: 11′ Σανάμπρια /

Δοκάρι: 24′ Βλάσιτς / 25′ Μπαντινέλι

Τορίνο: Σάβιτς, Τζιτζί, Σχουρς, Ροντρίγκεζ, Άινα, Λούκιτς, Λινέτι, Λάτσαρο, Μιράντσουκ, Σανάμπρια, Βλάσιτς

Έμπολι: Βικάριο, Εμπουέχι, Βίντερ, Λουπέρτο, Παρίζι, Χάας, Μπαντινέλι, Μάριν,  Μπαϊράμι, Καμπιάγκι, Λάμερς