Άνετο πέρασμα του Ρήγα από το Olympico (ΦΩΤΟ)

5 views

Με 5-2 νίκησε ο Ρήγας…

ΦΩΤΟ: Γιάννης Συκιώτης

Την ανωτερότητά του έδειξε ο Ρήγας, που πέρασε «αέρας» από το «Olympico» κερδίζοντας την Αγία Άννα με σκορ 5-2!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αναμενόμενο να επιβάλλουν από το 1ο λεπτό τον ρυθμό τους και πολύ νωρίς άνοιξαν το σκορ.

Στο 8΄ λοιπόν ο Πάσχος έγραψε το 0-1, ενώ ο Γκάγκας στο 11΄ έγραψε το 0-2 για τον Ρήγα, που ήθελε τη νίκη για να διατηρηθεί σε τροχιά ανόδου.

Οι γηπεδούχοι πάντως που ήθελαν να παίξουν ποδόσφαιρο, κατάφεραν να μειώσουν στο 17΄με τον Ζάγκα, όμως ο Ρήγας απάντησε στο 31΄ με τον  Πάσχο.

Στο 39΄ οι γηπεδούχοι είχαν μία άτυχη στιγμή όταν ο Χατζητρακόσιας θέλησε να γυρίσει την μπάλα στον τερματοφύλακά του με το στήθος, όμως μία ασυνεννοησία την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας έτσι με τον τρόπο αυτό το 1-4…

Το ημίχρονο έκλεισε με γκολ, για τους γηπεδούχους που με γκολ – πέναλτι του Κώστα Τσιουρέλη μείωσαν σε 2-4.

Στο β μέρος ο Ρήγας πέτυχε και 5ο γκολ, με τον Σέττο στο 52΄ που έγραψε το τελικό 2-5.

The post Άνετο πέρασμα του Ρήγα από το Olympico (ΦΩΤΟ) appeared first on SPORT FM 89,5.